Gelişmiş Arama
* Lütfen en az 1 alanı doldurunuz. Aramak istediğiniz firma ile ilgili bilgileri seçerek aramayı başlatabilirsiniz.
Günlük Döviz Kurları
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :
SAYIN ÜYELERİMİZ ...... 100 TL + KDV FİRMANIZIN REKLAMLARINI VEREBİLİRİSİNİZ.. BİLGİ İÇİN REKLAM İLETİŞİM BÖLÜMÜNÜ TIKLAYINIZ.    

İstek Solar Isı San. ve Tic. A.Ş


Firma Adı :  
İstek Solar Isı San. ve Tic. A.Ş  
Sektör :  
YAPI & DEKORASYON / Yapı dekorasyon dizayn ve proje hizmetleri
Firma Yetkilisi :  
Bülent Durdu
Telefon :  
312.251 20 00
Faks :  
.251 20 51
Adres :  
İlçe :  
Batıkent
İl :  
Ankara
E-Posta :  
bilgi@istekgunkol.com
 
997 Yılında Ankara'da, düzlemsel kollektörlü güneş enerji sistemleri ile sıcak su elde etme üzerine faaliyet göstermeye başlayan İSTEK SOLAR ISI SAN. VE TİC. A.Ş. bugün gelişen teknolojiyi takip ederek antifriz gerektirmeyen vakum tüplü sistemler ile ev, otel, yurt, iş yeri ve fabrikaların sıcak su ihtiyacının karşılanmasında, bina ısıtılmasında, havuz ısıtmada, sera ısıtılmasında, besin kurutmada vb. işletmelere özel çözümler sunmaktadır. Özellikle sıcak su buharı kullanılan üretim yerlerinde, ihtiyaç duyulan kapasite doğrultusunda ön ısıtma yapılarak büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

Son yıllarda doğal gaza yapılan sürekli zamlar toplumu tasarrufa yönlendirmiş ve bu nedenle güneş enerjisi ile ev ısıtma düşüncesi oluşmuştur. Kurulduğu yıldan itibaren kazan ve kombi destekli sistemleri de yapan İSTEK SOLAR ISI SAN. VE TİC. A.Ş. geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde maliyetleri daha da düşürerek verimliliği arttırmıştır. İhtiyaca yönelik doğru tespitler mühendis kadrosu ile oluşturulup yıllık sıcak suda asgari %70, bina ısıtılmasında %35 ~ %50 arası tasarruf sağlanmıştır.

Gelişen teknolojiyi sürekli takip eden İSTEK SOLAR ISI SAN. VE TİC. A.Ş. 2008 yılında yenilenebilir enerji kaynakları konusunda yaptığı çalışmalar neticesinde fotovoltaik pillerle güneş enerjisinden elektrik elde etme ve bunu aydınlatma ile birlikte, ihtiyaca uygun yerlerde kullanımı için yol gösterici bir rol üstlenmiştir.

Bu sebeple öncelikli olarak Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen standartlara uyum çerçevesinde, Köylerimizin içme su depolarına güneş enerji sistemi ile çalışan tam otomatik klorlama sistemlerini geliştirmiş ve uygulamaya başlamıştır.

Diğer taraftan ülkemizin verimli arazilerinin sulanmasında yaşanan zorluklar dikkate alındığında, derin kuyulardan su çıkarılması zorunlu hale gelmiş, bunun için de elektrik enerjisine ihtiyaç duyulmuştur. Bu güne kadar üreticinin yaşamış olduğu sıkıntılar bu elektrik enerjisini, enerji nakil hatları çekilerek ya da jeneratör kullanarak sağlamak olmuştur. Bu çözümler de maliyetleri arttırmış, üreticinin rekabet şansını azaltmıştır.

Ülke ekonomisinin dinamiklerinden biri olan çiftçimizin bu zorluklarını dikkate alan İSTEK SOLAR ISI A.Ş. uzman kadrosunu oluşturmuş ve bugün, Türkiye de bir ilk olan Fotovoltaik pillerden elektrik enerjisini alarak çalışan, DC dalgıç pompa ile 150 metre derinlikten su çıkartmayı başarmıştır. Bu başarının haklı gururunu yaşayarak, bugün daha fazla derinliklerden, ihtiyaç duyulan su miktarına göre alternatif çözümler üretebilmektedir.

Ev ve ülke ekonomisine yenilenebilir, temiz enerji kaynakları ile katkı sağlanmasını ilke edinen İSTEK SOLAR ISI A.Ş. Ar-Ge çalışmalarına, Dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek devam etmektedir.

İSTEK VARSA ÇÖZÜM DE VARDIR...
 

 


Ana Sayfa  |   Site Haritası  |  Sizlere Faydamız Nedir ?  |  Üyelik Şartları  |  İletişim & Reklamlar  |  Ödeme Bildirimi  |  Üye Ol  |  Şifremi Unuttum
Konnektör Theta healing
Tasarım Enerji Dizayn