Gelişmiş Arama
* Lütfen en az 1 alanı doldurunuz. Aramak istediğiniz firma ile ilgili bilgileri seçerek aramayı başlatabilirsiniz.
Günlük Döviz Kurları
Dolar Alış :
Dolar Satış :
Euro Alış :
Euro Satış :
SAYIN ÜYELERİMİZ ...... 100 TL + KDV FİRMANIZIN REKLAMLARINI VEREBİLİRİSİNİZ.. BİLGİ İÇİN REKLAM İLETİŞİM BÖLÜMÜNÜ TIKLAYINIZ.    

Eksis Endüstriyel Kurutma Sistemleri


Firma Adı :  
Eksis Endüstriyel Kurutma Sistemleri  
Sektör :  
GIDA FİRMALARI / Toptan gıda maddeleri satıcıları
Firma Yetkilisi :  
Mehmet Poyraz
Telefon :  
232.3732873
Faks :  
.3732873
Adres :  
Atatürk Mah. 743/1 sok. no:3 Bornova
İlçe :  
Bornova
İl :  
İzmir
E-Posta :  
info@kurutma.net
 
Eksis 2007 yılında kurulan kurutma makineleri imalatı ve satışı konusunda faaliyet gösteren genç ve dinamik bir firmadır. Aşağıda adı geçen makinelerin imalatı genel faaliyet alanını oluşturmaktadır.
Bantlı Kurutma Makinesi Meyve kurutma ve sebze kurutma makinesi olarak kullanılır. Uzun süre kurutma makinesi içerisinde bekletilmesi gereken ürünlerin hareketli bir şekilde kurutma tüneli içerisinde ilerlemesi ile kurutma yapan bir makinedir. Kurutulacak ürüne göre uygun kurutma sıcaklığı, hava debisi ve kurutma süresinin belirlenmesi gereklidir.
Kullanım Alanları: Domates kurutma, Biber Kurutma, Soğan kurutucu, mısır kurutma, mantar kurutma, baharat kurutucu, incir kurutucu, üzüm kurutma, elma kurutma, patlıcan kurutucu, nane kurutma, maydanoz kurutma, Ot kurutma, muz kurutma, acı biber kurutma, kayısı kurutma, yonca kurutucu, sarımsak kurutucu, lahana kurutma, çay kurutma, nar çekirdeği kurutma, üzüm çekirdeği, havuç kurutma, erik kurutma, makarna kurutucu, zeytin yaprağı kurutma, fındık kurutma defne kurutma işlemlerinde kullanılır.

Püskürtmeli Kurutucu: Süt, peynir altı suyu gibi sıvı ürünlerin kurutulmasında kullanılan kurutma makinasıdır. Kurutma makinası çalışma prensibi şu şekildedir; Kurutulacak sıvı ürün pompa ile ürüne göre özel olarak seçilen kurutma makinesi içerisindeki nozula basılarak püskürtme işlemi gerçekleştirilir. Püskürtülen ürün ile sıcak havanın teması sonucunda kurutulan üründeki nem havaya geçerek kurutma işlemi gerçekleştirilir.
Kullanım Alanları: Meyve suyu kurutma, peynir altı suyu kurutma, süt tozu kurutma, baharat kurutma, et suyu kurutma, Limon suyu kurutma, Lateks kurutma, Deterjan ve sıvı ürünleri kurutma işlemlerinde kullanılır.

Akışkan Yataklı Kurutucu: Kurutulan ürünün kurutma esnasında vibratör ve/veya hava vasıtası ile bir yatak üzerinde hareketlendirildiği kurutma makinesidir. Akışkan yataklı kurutucu ismini buradan almaktadır. Bu kurutma makinesinde genel olarak taneli ürünler kurutulur. Kullanım Alanları: Mısır kurutma, Kum kurutma, Tuz kurutucu,Talaş kurutma, Kömür kurutma, leornardit kurutucu, şeker kurutma, çeltik kurutucu, üzüm kurutma, bentonit kurutma, Çeltik kurutma, Soya kurutma, Arpa kurutma, Buğday kurutma,fındık kurutucu çekirdek kurutma,nar çekirdeği , üzüm çekirdeği kurutma, Nohut kurutucu, kil kurutma, Şifalı bitkiler kurutucu, Bakliyat kurutucu, baharat kurutucu olarak kullanılabilir.

Pnömatik Kurutucu: Yüksek sıcaklık ve ürün tanecik yapısının fiziksel olarak değişmesinin kurutma sonrasında problem yaratmadığı durumlarda kullanılır. Kurutma bir kırıcı içerisinde ürünün mekanik+pnomatik işlemle kırılarak ve ardından kurutulacak ürünün boru içerisinde pnomatik taşınmasıyla sağlanmaktadır. Son ürün toz halinde çıkar.
Kullanım Alanları: Mineral kurutma, Yumurta kabuğu, kimyasal atık kurutma, gübre kurutma, atık kurutma, yeniden değerlendirme sistemleri, Arıtma çamuru kurutma, portakal kabuğu kurutucu, PVC kurutma, prina kurutma, tuz kurutma, Biber tozu kurutma, mısır unu kurutucu, üzüm çekirdeği kurutucu, Domates kabuğu, inorganik organik gübre kurutma, nar çekirdeği tozu, üzüm çekirdeği tozu, şifalı bitkiler kurutucu, Meyve atığı kurutma, selüloz kurutma, Nişasta kurutma işlemlerinde kullanılır.

Oda Tipi Kurutma: Bantlı kurutucunun kurutma işlevini gerçekleştiremediği büyük kütlelerin kurutulmasında kullanılır. Burada hava debisinin ve kurutma sıcaklığın doğru bir şekilde ayarlanarak uniform kurutma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Kullanım Alanları: Tuğla, palet, seramik gibi ağır maddelerin kurutulmasında kullanılabilir.

 

 


Ana Sayfa  |   Site Haritası  |  Sizlere Faydamız Nedir ?  |  Üyelik Şartları  |  İletişim & Reklamlar  |  Ödeme Bildirimi  |  Üye Ol  |  Şifremi Unuttum
Konnektör Theta healing
Tasarım Enerji Dizayn